GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Syltkruka 9344194
*
nr 934 4194
Syltkruka
Wallåkra. keramik, höjd: 27 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:43:47
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka keramik syltkruka syltkrukor wallåkra ytterfoder
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:33
*
Syltkruka
Läs mer om e-auktion
nr 934 4194
Syltkruka
Wallåkra. keramik, höjd: 27 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka keramik syltkruka syltkrukor wallåkra ytterfoder
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02 -
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37 -
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:33